Відділ охорони праці та техніки безпеки

Начальник відділу охорони праці та техніки безпеки

Ваганов Анатолій Анатолійович

Пошта:

Відділ охорони праці та пожежної безпеки створюється для організації виконання правовихорганізаційно-технічних, санітарно-гігієнічних , соціально-економічних, лікувально-профілактичних заходівспрямованих на запобігання нещасних випадків, професійним захворюванням і аваріям у процесі праці.

Згідно з Законом України «Про охорону праці» відділ реорганізовується та ліквідується наказом ректора університетузгідно рішення Вченої ради Університету. Ліквідація допускається лише у разі ліквідації університету.

Відділ охорони праці та пожежної безпеки підпорядковується ректору університету.

У своїй діяльності працівники відділу керуються Конституцією Українизаконодавством України про працю та охорону праці, законом України про пожежну безпеку, нормативно-правовими актами з охорони праці та пожежної безпеки.

Відділ охорони праці у сфері безпеки життєдіяльності є основним структурним підрозділом Університету.

Практичне виконання функцiй управлiння охороною працi  базується на таких обов'язкових принципах:

- пріоритет життя i здоров'я людини (працiвників) вiдносно до результатів дiяльностi університета;

-   впровадження принципу «передбачати випадок i попереджувати його»;

-  можлива колегiальнiсть в обговореннi питань безпеки працi i особиста вiдповiдальнiсть за прийняття рiшень і їх наслiдки;

- безперервний характер процесу управління;

- гласнiсть контролю i прийнятих по ньому управлінських рішень.

Управління охороною праці забезпечує виконання таких завдань:

-   розподіл обов’язків та взаємодію працюючих з питань охорони праці;

- оперативно-методичне керівництво роботою по охороні праці та пропаганда передового досвіду;

-    навчання, інструктаж та перевірка знань з питань охорони праці;

-    налагодження безпечної роботи виробничого устаткування;

-    нормалізація санітарно-гігієнічних умов праці;

-    попередження загибелі від пожеж, електроструму, автотранспорту;

-    забезпечення безпечної експлуатації будівель та споруд (приміщень), машин, обладнання, устаткування тощо;

-    формування та зберігання справ з питань охорони праці.

Вимоги з охорони праці поширюються на всіх працюючих і обов’язкові для неухильного виконання.